Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Jakie złoto kupować z myślą o inwestycję?


„Sprzedam złote kolczyki. Tanio!” - na takie ogłoszenia można często trafić w siedzi. Jest to w pewnym sensie wyzwanie dla osób, które chcą inwestować w złoto. Kraków oferuje miejsca, gdzie można kupić klasyczne złoto inwestycyjne np. monety bulionowe, albo sztabki inwestycyjne. Z resztą dzisiaj nie trzeba jechać do Krakowa, lub Warszawy. Można w mennicaskarbowa.pl/pol_m_Zloto-147.html kupić ten metal szlachetny przez internet.

Wiele początkujących inwestorów, którzy dopiero interesują się tym tematem zastanawia się jakie złoto wybrać. Widzą, że cena za 1 gram, w sklepach wynosi około 200zł. Taka osoba cieszy się, bo śledzi ogłoszenia np. z Krakowa i okolic i widzi, że ktoś wystawił obrączki ważące 8 gram na sprzedaż za 500zł. Super okazja?

Nic bardziej mylnego. Złoto z biżuterii ma próbę najczęściej 535, natomiast to w sztabkach, albo monetach bulionowych próbę 999,9. Większość osób z łatwością zauważy różnicę.

Dlatego jeżeli ktoś zamierza inwestować w metale szlachetne powinien:

  • Najpierw edukować się w tym temacie.

  • Zacząć od robienia zakupów z pewnych źródeł.

Takim pewnym źródłem jest np. sklep mennicy. W Krakowie, Warszawie, lub większym mieście bez przeszkód taki znajdziesz. Na początek dobre są monety bulionowe, lub złote sztabki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!